9.10.17

Zdowepodejście.pl || Recenzja książki Superodżywianie dr Ruediger Dahlke

Hej !
Dzisiaj do mnie zawitała prawdziwa złota jesień, słońce pięknie świeci, choć już tak nie grzeje to chociaż poprawia humor swoją obecnością :) Jesienią , zwłaszcza wieczorami uwielbiam czytać książki, ostatnio dzięki uprzejmości księgarni zdrowepodejscie.pl trafiła w moje ręce ciekawa książka z zakresu zdrowego odzywania pt. "Superodżywianie" dr Ruedigera Dahlke. Jak wiecie, jestem wegetarianką od 2 lat, w przyszłości rozważam przejście na wegański styl życia, dlatego lubię poszerzać swoją wiedzę właśnie o takie książki. 
Zapraszam na dalszą cześć wpisu :)


Książka pt. "Superodżywianie" dr Ruediger Dahlke jest napisana w bardzo przejrzysty i przystępny sposób. Posiada twardą okładkę z ładną kolorową grafiką, turkusowy kolor oraz świeże warzywa i owoce z pewnością przyciągają uwagę każdego, kto interesuje się taką tematyką. Na początku autor wprowadza nas w temat przytaczając podstawowe pojęcia takie jak: Czym jest życie, czym energia i siła życia, ciepło życia a także metody stabilizacji życia. Niektórzy mogą pomyśleć, co te kwestie mają wspólnego z jedzeniem? Otóż mają i to sporo, co  w prosty sposób zostaje nam wyjaśnione. Co ciekawe w tej książce autor przeplata wiedzę Tradycyjnej Medycyny Chińskiej z wiedzą odkrytą współcześnie. Znajdziemy w niej odpowiedź na zachowanie zdrowia i urody na długie lata a także poznajemy zboża bez glutenu, kiełki i pędy oraz superfood. Na końcu są przedstawione witaminy i minerały, kwasy omega -3 oraz inne substancje, na które powinniśmy zwrócić uwagę w naszym codziennym jadłospisie, by cieszyć się pełnią sił witalnych. 
Książkę mogę polecić wszystkim tym, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat zdrowego, wegańskiego stylu odżywania a także zupełnie nie znającym tematu, ponieważ myślę, że prosty i przystępny przekaz autora trafi do każdego.

Zapraszam Was do sklepu zdrowepodejscie.pl gdzie możecie zakupić tą książkę, a także wiele innych ciekawych pozycji :)
 <!>

3 komentarze:

  1. Przydała by mi się taka książka, chętnie zajrzę i poszukam czegoś dla siebie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dla mnie mogłaby być ciekawą inspiracją i mogłabym mieć z ciekawości przeglądnąć :)

    OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz na blogu przekazujesz mi swoje dane osobowe, które są odpowiednio chronione i pozostają poufne. Twoje dane osobowe nie są i nie będą przekazywane innym podmiotom trzecim bez Twojej wyraźnej zgody.

Copyright © 2016 Polka gotuje i się maluje , Blogger